KIT SALOON
NYMBURK 27.6.2020
Výstaviště Lysá nad Labem

Základní informace

Kit Saloon Nymburk je soutěžní výstava plastikových modelů všeho druhu s mezinárodní účastí. Pořadatelem je zapsaný spolek IPMS NYMBURK. Podnik má již dlouholetou tradici a svým rozsahem se postupem let zařadil mezi nejnavštěvovanější v České republice. V rámci soutěže vyhlašujeme několik desítek základních kategorií, ve kterých lze v závislosti na kvalitě modelů ocenit i více modelářů než tři tak, jak bývá obvyklé na jiných akcích tohoto druhu.

Doposud rekordní počet návštěvníků a vystavených modelů v roce 2016, kdy se Kit Saloon Nymburk konal naposledy v Obecním domě v Nymburce a pojal více než 800 dospělých, 200 dětí a přes 700 vystavených modelů, nás přivedl k myšlence další ročník uspořádat na Výstavišti v Lysé nad Labem (VLL). Neméně podstatným důvodem změny místa konání bylo, že se Kit Saloon Nymburk střídá s akcí Modellbrno pořádané na výstavišti v Brně. Obě akce se konají jednou za dva roky. Kit Saloon Nymburk tak v sudých letech vyplňuje v České republice již tradiční červnový termín a účastníkům poskytuje výborné zázemí v prostorách výstavní haly.

V roce 2018 jsme rozšířili kategorie dětí do 15ti let i speciální kategorie vyhlašované členy spolku. Na Kit Saloonu Nymburk 2018 bylo v soutěži k vidění celkem 854 modelů všeho druhu, z toho bylo 124 modelů v kategoriích dětí do 15 let a 730 modelů od dospělých soutěžících. Soutěžících bylo celkem 274, z toho 65 dětí. Prostor jsme poskytli i kolegům ze Svazu modelářů ČR, kteří na Mistrovství republiky mládeže zaznamenali 27 modelů od kadetů a 39 modelů žáků. Nesoutěžní výstavka modelů čs. letectva čítala 24 modelů, klubová prezentace kolegů z klubu Prosek Panthers a figurkářů dalších 50 kousků. Kit Saloon Nymburk 2018 navštívilo více než 1 300 dospělých osob, dětských účastníků bylo bezmála 200.

Výše uvedená čísla pro Kit Saloon Nymburk znamenají další posun vzhůru jak co do počtu vystavených modelů, tak návštěvníků. Pro spolek se to stalo výzvou i motivací uspořádat ročník 2020 na tomtéž místě. Na tom již intenzivně pracujeme. Budeme se snažit návštěvníkům nabídnout více prostoru včetně zázemí pro odpočinek, pestřejší možnosti pro občerstvení a snad i něco dalšího ke zpestření.

Udělejte si na poslední sobotu června roku 2020 trochu času a zastavte se. My uděláme vše pro to, aby se vše podařilo tak jak má. O vývoji situace budeme průběžně informovat v rubrice "novinky".


Přesunout nahoru

Novinky

Fotogalerie a výsledky

03.06.2019 Na této stránce naleznete přehled odkazů na fotogalerie a reportáže z Kit Saloonu Nymburk 2018, na závěr odkazy na výsledkové listiny. Eastmodels.sk: Letadla,vrtulníky Eastmodels.sk: Bojová technika,dioramata Eastmodels.sk: Lodě,figurky,ostatní modely Fotoreportáž na Argonaut.cz Fotoreportáž … Celý článek

Adepti na losovačku

15.06.2018 Níže uvádíme adepty mající nárok na účast v losovačce. Z důvodu ochrany osobních údajů je uvedeno pouze pořadové číslo přihlášky a iniciály jména a příjmení. Seznam bude průběžně doplňován o dospělé soutěžící, protože dětí již deset máme. Dospělí Děti 1 D.S. 4 Jo.J. 2 L.H. 5… Celý článek
Zobrazit všechny novinky